IYENGAR JÓGA

je jeden z hlavních světových stylů jógy založený na učení B.K.S. Iyengara. Jasná metodika klade důraz na preciznost, detail a srovnání těla a postupnou práci dovnitř.Učitelé této metody mají hluboké praktické i terapeutické porozumění a umí je aplikovat dle potřeby lidí na různé ásanové pozice. Díky této schopnosti umí vytvořit smysluplné a účinné sekvence, které přináší specifické mentální i fyzické benefity. 

Učitelský trénink a certifikační proces je znám svou přísností a dlouhou náročnou přípravou. Toto zajišťuje, že všichni ceritifikovaní učitelé mají vysoký standard nejen v porozumění techniky ásan, ale i zkušenost ve výuce. 

Tento detailní a strukturovaný systém výuky jógy může být aplikován na individuální potřeby pro všechny věkové kategorie a tělesné typy.

O MNĚ

Jógu jsem začala praktikovat v roce 2003 a téměř desetiletí jsem byla pouze v roli studentky.

Iyengar metodě se věnuji od roku 2008. Od první chvíle, kdy jsem vedla první lekci, jsem cítila, že toto je mé hridaya vrtti - tendence a touha v srdci. Toto naplnění vnímám při práci s lidmi dodnes.

Praktikovala jsem se světovými učiteli po celé Evropě a od roku 2016 jsem absolvovala čtyři studijní pobyty v Ramamani Memorial Iyengar Yoga Institutu v indické Puně u rodiny Iyengarů, které zásadně ovlivnily mé chápání a výuku Iyengar jógy. O cestách si můžete přečíst více v mé E-knize a článcích IYOGA klubu.

Od roku 2011 jsem odučila a praktikovala nepočítaně lekcí Iyengar jógy, organizovala a učila na akcích pro studenty v Praze i celé ČR. 2016 - 2021 jsem provozovala pražské studio, kde běžely výhradně kurzy Iyengar jógy, rozvíjející stabilní praxi studentů.

Mou srdcovkou je sdílet Patanjaliho Jóga sútru, kterou jsem vám nazpívala do kurzu Prozpívej se k duši s Jóga sútrou. Podílela jsem se na překladu knihy BKS Iyengara Jóga pro Sportovce.

V současnosti žiji a vyučuji v malebných Litoměřicích v Českém Středohoří. Přijeďte za mnou na výlet, ráda vás uvidím!

CERTIFIKAČNÍ ZNAČKA

Toto je certifikační značka, kterou mohou užívat lektoři, kteří složili zkoušky pod Českou Asociací Iyengar jógy, a jsou díky ní oprávněni nazývat takto lekce.

Lektoři jsou povinni vyučovat ryzí, nepozměněnou a s jinými metodami nemíchanou metodu dle BKS Iyengara a řídit se etickým kodexem stanov. Značka je symbolem vynikajících schopností vyučovat jasně, s hlubším porozuměním umění, vědy a filosofie jógy.

Certifikace slouží pro udržení vysokého standardu jedinečné a funkční metody a její získání nelze nijak obejít.

Mnozí známí lektoři jógy v ČR již používají metodiky a techniky Iyengar jógy, včetně hojného využívání pomůcek, bohužel bez hlubších znalostí. Výuka je tak necelistvá a často zmatená, včetně špatného použití pomůcek. Doporučuji studentům, aby si vyzkoušeli rozdíl v lekci lektora, který prošel a neprošel tréninkem IJ.

Na webu České Asociace Iyengar jógy najdete studia a lektory, kteří mohou oficiálně IJ vyučovat.

VÝUKA U VÁS VE STUDIU

Chcete-li využít mé zkušenosti a sdílet u vás ve studiu, na festivalu, či jiné akci volejte +420774533357.

Formáty mohou být např. půldenní, 1 denní, víkendový seminář, večerní přednáška 2h. 

Témata filosofie, využití pomůcek, sdílení nauky a chanting Patanjaliho Jóga sútry, problematické části těla a zdravotní aspekty a principy cvičení v józe např. spodní záda, ramena, krk, kolena, jóga při menstruaci, těhotenství a případně vlastní praxe, jak vyučovat a efektivně vést lekce.

Cenu si účtuji jako balíček dle náročnosti akce + doprava/ubytování. Termín je třeba domlouvat několik měsíců dopředu.

KONZULTACE

Chcete-li využít mé zkušenosti a poradit se ohledně něčeho, k čemu je třeba více než 3 min telefonický hovor, volejte +420774533357.

Více info a možnosti zde.